Těsné vítězství nad béčkem Kertu

20.11.2010 - 21:30 - Martin Opalecký

Konečně se nám povedlo zachytit úvod zápasu a držet se soupeřem krok a místy ho i přehrát. Po pěti minutách hry vystřelil Zápotocký mezi dvěma obránci a od modré čáry otevřel skóre. Vedení nás uklidnilo a na hře to bylo vidět. Kert Park měl velké problémy s opouštěním svého obraného pásma, pohodlně jsme zachytávali jejich rozehrávku a dostávali se do slibných pozic. Prvního gólu v této sezóně se dočkal obránce Štěpán Burda, když jeho tvrdá střela zapadla k pravé tyči brankáře Heřmánka.

Do druhé třetiny jsme tady nastupovali s příjemným náskokem 2:0. Hosté podstatně vylepšili svůj herní projev, ale na gól to prozatím nestačilo. Naopak během naší přesilové hry inkasovali potřetí, když Bukač našel střílenou přihrávkou Skřivana a ten míček usměrnil přesně pod horní tyč. To ale bylo z naší strany pro tento zápas vše. Kert se vrátil do zápasu po střele z kruhu od Davida Červeného.

V poslední části hosté stupňovali svůj tlak a nám začínaly pomalu docházet síly. Tlačili se do zakončení a zasypali mě sprškou střel. Snížení se ale dočkali až při power-play. V tu chvíli do konce utkání zbývalo pouhých 27 vteřin. Nám se podařilo dvakrát vyhrát buly a do závěrečné sirény jsme míček udrželi v rohu. Podruhé v řadě jsme naplno bodovali a poskočili jsme o jednu příčku výše. Příští zápas nás čeká první odvetný zápas proti Mladé Boleslavi. S tou jsme minule prohráli 2:6 a tak uvidíme jestli u nás od začátku sezóny došlo k nějakému zlepšení.