Historie

 

                                       

                                                    TJ  HBC  Mělník

 

Hokejbalový klub TJ HBC Mělník byl založen v roce 2001 a přihlášen do 2. Oblastní hokejbalové ligy. V této soutěži odehrál klub pouhé tři sezóny, jelikož se po třech letech v roce 2004 podařilo týmu Mělníka postoupit do 1. Oblastní hokejbalové ligy.

Ovšem i tato soutěž začala být klubu po pár letech malá.

Po čtyřech letech strávených v této soutěži v roce 2008 tým z Mělníka celou ligu znovu ovládl a zajistil si i postup do 2. Národní ligy. Bohužel kvůli nedostatku financí se klub této možnosti musel vzdát a zůstat hrát  1.Oblastní hokejbalovou ligu.

Jelikož kvalita tohoto týmu byla značná, tak se mužstvu Mělníka podařilo hned následující sezónu jako jedinému týmu v celé historii této soutěže titul obhájit.

Po těchto úspěchách se týmu ozvalo několik sponzorů a s jejich finanční pomocí si Mělník konečně s obrovskou radostí mohl zahrát 2. Národní ligu.

Hned v první sezóně v této již velmi náročné soutěži, zaznamenal tým velký úspěch, jelikož se probojoval do bojů o play-off.

V roce 2011 byl bohužel klub nucen tuto soutěž přerušit, jelikož nedošlo k plánované výstavbě hokejbalového hřiště v Mělníku v areálu Základní školy Mělník Pšovka a klub bohužel takto narychlo nesehnal hřiště a podat tak včas přihlášku do soutěže, ale ani tuto sezónu tým nezahálel a na tuto sezónu se sloučil s Pražským týmem Spectrum Praha a v tomto roce zaznamenal tým úspěch největší, jelikož vyhrál i 2. Národní ligu.

V roce 2012 opět Mělník přihlásil 2. Národní ligu s domácím hřištěm v novém sportovním areálu v Horních Počaplech, kde se tým k naší radosti těší velké popularitě a rozrůstající oblibě tohoto sportu, což se projevilo jak na rozrůstající se základně týmu, který pro tuto sezónu sehnal i několik hráčů s extraligovými zkušenostmi, tak i zájmem rodičů, ohledně založení dětského týmu.

Kromě těchto ligových úspěchů má tým za sebou i několik republikových, ale i mezinárodních turnajů.

 

Tým TJ HBC Mělník má svým příznivcům co nabídnout, proto chceme poděkovat všem kteří nás podporují ! ! ! 

Vyhledávání

Všechna práva vyhrazena