První víkend v 2.NHbL

5.10.2010 - 17:00

K naší premiéře jsme nastoupili proti tygrům z Mladé Boleslavi. Ti v loňské sezóně skončili 4. po základní části, postoupili tak přímo do čtvrtfinále, kde však nestačili na ALPIQ Kladno B a tak tento zápas sliboval důkladnou prověrku našich schopností. Tygři na nás od začátku vlétli, byli všude o krok dřív a tak mohli po dvou minutách slavit první gól letošního ročníku. Nechtěli jsme zůstat pozadu a snažili se vyrovnat. Po pěti minutách se zapsal do statistik 2.NHbl parádní střelou z kruhů Martin Průša. To ale bylo z naší strany co se týče gólu na dlouhou dobu všechno. S Boleslaví jsme hráli dlouho vyrovnaně, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Několikrát jsme se dostali do vyložené šance, ale vždy selhala koncovka. Naopak soupeř trestal nekompromisně naše chyby. Po půlhodině hry bylo skóre už 1:6. Naši střeleckou nemohoucnost prolomil až v 36. minutě Marek Zápotocký a snížil na konečných 2:6. Sice se nám nepodařilo získat žádné body, ale ostudu jsme určitě neudělali. Zjistili jsme v čem máme největší mezery a mohli jsme se těšit na další zápas.

Tentokrát nás čekal o poznání lehčí soupeř. B tým pražského Kova, který vloni okupoval spíše spodní patra tabulky. Hned v úvodu zápasu se nám "povedlo" inkasovat a tak jsme opět museli dotahovat. Vyrovnání jsme se dočkali z hole Míti Čecha, který dokonale využil zmatku v obraně, který způsobila dvojice Skřivan, Novák svým přečíslením dva na jednoho, které jen o pár centimetrů minulo bránu. V celém utkání jsme byli jasně lepším týmem, ale stejně jako v minulém zápase jsme se nedokázali gólově prosadit. Naší nedisciplinovaností jsme několikrát v následných oslabeních poskytli příležitost ke skórování soupeři, ale ten byl stejně bezzubý jako my. Na konci třetí třetiny sklepl Pepa Bukač vzduchem letící přihrávku od Zápotockého a my se tak poprvé ujali vedení. To nám bohužel dlouho nevydrželo, při svém debutu nešťastně namazal obránce Topol a Franěk svým druhým gólem srovnal na 2:2. Až na tuto chybu odehrál David skvělé utkání, ve kterém zastavil nespočet útoků domácích a předvedl nám své kvality. V následných nájezdech se hráči Kova nedokázali prosadit, naopak za nás v druhé sérii skóroval Zápotocký a tak jsme si připsali první 2 body za vítězství po samostatných nájezdech. Po prvním hracím víkendu jsme byli v tabulce na 13. místě.