postup do finále

17.05.2009 18:10 - by Martin #69

    Po dlouhých 37 zápasech, 182 vstřelených gólech a 566 minutách které jsme odseděli na trestné lavici jsme se konečně dočkali. Dostali jsme do finále Pražské OHbL, aby jsme změřili své síly s B týmem Spectra Praga. Cesta to nebyla vůbec jednoduchá, ze začátku sezóny se nám ani trochu nedařilo. Prohrávali jsme jeden zápas za druhým a pohybovali se okolo 10. místa v tabulce. Velkou výhrou pro nás bylo vůbec se sejít v přijatelném počtu hráčů.
 

    Všechno se změnilo po zimní pauze s příchodem jara. Začali jsme se scházet a dokonce i vyhrávat. Pomalu ale jistě jsme se šplhali tabulkou až k místům nejvyšším, která nám zaručovala přímý postup do čtvrtfinále playoff, kde jsme čekali, kdo se k nám z dvojice THC Praha - Hell Benders B probojuje. Já měl předem jasno, že to bude první jmenovaný, tým kterého jsem se nejvíc obával. Ještě jsem měl v živé paměti semifinále loňského playoff, kdy nám duo Rybecký s Kapustou vystavělo nekompromisní STOP po naprosto jasné serii s výsledkem 3:0 pro THC. Ani letos nezůstala naše obrana ušetřena jejich výpadů, při kterých byla jejich elitní formace doplněna o Tomáše Dürrhammera, který mě neustále překvapoval svoji tvrdou a přesnou střelou z první. Naštestí jsme byli letos lépe připraveni (zřejmě díky pravidelným tréninkům v hospodě, kde kluci dokonale vyladili formu a strategii) a především díky vynikajícímu útoku a obětavosti celého týmu se nám povedlo soupeře doslova přeútočit a zaslouženě jsme zvítězili 3:1 na zápasy, po výsledcích 9:4, 4:7, 6:5 v prodloužení a po neskutečné přestřelce 10:7.

  Dalším soupeřem nám byl tým s nejlepší obranou a brankářem v lize. K našemu překvapení nám z ní nestačili nic předvést a po třech jasných zápasech (10:1, 7:1 a 12:1) jsme se mohli radovat z postupu. Nabízí se otázka, na kterou asi nikdy nenajdeme odpověď: "Jak mohl tenhle tým skončit po základní části na druhém místě?" Z počátku jsme nechápali, co se vlastně děje. Většinu hrací doby se hrálo v obraném pásmu Vyprahla a já občas přemýšlel jestli nehrajeme přesilovku, protože kombinace naší neobsazené pětky končily po pár rychlých nahrávkách v prázdné bráně. Ikdyž jejich golman předváděl skvělé zákrok,y s naší gólovou nadílkou nemohll vůbec nic dělat. Celkové skóre 29:3 mluví za vše :).

  V sobotu 23.5.2009 nastoupíme k prvnímu finálovému utkání s týmem SK Spectrum Praga B, které bude zajisté posíleno o hráče z A týmu, kterým sezóna skončila po vyřazení v semifinále týmem Benátek nad Jizerou, a tak si budou chtít ještě zahrát. Zápas to nebude jednoduchý, proto doufám že se sejdeme v plné sestavě a dáme jim co proto.
 

                                                    

Diskusní téma: postup do finále

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

Všechna práva vyhrazena